Ana Sayfa > Hizmetlerimiz > Kapak Revizyon

Kapak Revizyon

Kapak Revizyon Nedir?

Motorun düşük kompresyonda çalışması; sıkışmış, yanmış, kaçıran ya da sızdıran subaplar kompresyon kaçmasına neden olur. Zamanla çalışmaktan ve ısınmadan dolayı deformasyona uğramış subap ve subap yuvalarının taşlanarak veya yerine subap bagası çakılarak yenileme nmesi işlemine silindir kapak revizyonu denir.Motor performansını önemli ölçüde etkileyen silindir kapağının , arıza belirtileri oluştuğunda gerekli ölçü ve özelliklerde olması için bu revizyon işlemine tabi tutulması zaruridir.

Satıh Taşlama

Silindir kapak yüzeyleri ve motor kapak yüzeyleri , zamanla ısı deformasyonuna uğrayarak eğilmekte ve aşınmaktadır. Yüzey pürüzlük değerleri gözönüne alınarak firmamızda bulunan gerek Yüzey Taşlama gerekse Satıh Taşlama tezgahları ile işlem yapılmaktadır.

Yüzey Taşmala

Silindir kapak yüzeyleri ve motor kapak yüzeyleri , zamanla ısı deformasyonuna uğrayarak eğilmekte ve aşınmaktadır. Yüzey pürüzlük değerleri gözönüne alınarak firmamızda bulunan gerek Yüzey Taşlama gerekse Satıh Taşlama tezgahları ile işlem yapılmaktadır.

Yüzey Planya

Bozulmuş ve deforme olmuş yüzeyleri, aliminyum kaynak manikasında işleme tabi tutuldaktan sonra sorunsuzca yüzey planya makinası ile yüzey planya yapılır.

Subap ve Yuva Taşlama

Motorun düşük kompresyonda çalışması; sıkışmış, yanmış, kaçıran ya da sızdıran subaplar kompresyon kaçmasına neden olur. Zamanla çalışmaktan ve ısınmadan dolayı deformasyona uğramış subap ve subap yuvalarının taşlanarak veya yerine subap bagası çakılarak yenileme yapma işlemidir.

Subap Taşlama

Deforme olmuş supapların yuva giriş kısımları ve uç kısımlarını taşlayarak ayna parlaklığına getirildiği işlemdir.

 

Rektifiye
Honlama
Krank Taşlama 
Torna/Pres Krank Doğrultma
Kapak Revizyon 
Yüzey Pürüzlülük 
Yüzey Taşlama - Satıh Taşlama
Çatlak Kontrol 
Kol Barası Ana Yatak Barası 
Bronz Gömlek 
Kaynak
Yıkama
Sevkıyat
Özel Parça Üretimi (Gömlek, Yatak, Burç vb.)

Kurumsal

Hizmetlerimiz

İletişim

Sosyal Medya

Balıkesir Barış Motor Yenileme © 2020 Tüm hakları saklıdır.